Alışveriş Merkezlerin de Stant Açmak iş Fikri

Alışveriş Merkezlerin de Stant Açmak iş Fikri Alışveriş merkezleri, günümüzün perakende sektöründe müşteriye doğrudan ulaşmak ve yatırımlarınızı efektif kullanmak adına en iyi iş ve yatırım kollarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Nakit ve sıcak para Olarak değerlendirilen perakendeciliğin neredeyse kalbinin attığı bir yer AVM ‘ler . Kolay yoldan para kazanmak, çok fazla yatırım teçhizat ve dekorasyon masrafı yapmadan her şeyi ile eksiksiz mühendislik bir plan ile yapılan bir AVM der yerinizi alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

İş Fikirleri Çok fazla masraf yapılmadan ve hazırlanması konusunda hızlı olan en önemli iş kolu ise AVM ler de stant açma iş fikri.

Detaylı araştırma yapıldığında doğru seçenekler üzerinden bir stant işletmesi kurulursa bu sektörde rahatça para kazanabilirsiniz. Bu konuda devlet kurum ve kuruluşları tarafından da hibe desteği de verilmektedir. Peki, bu sektöre nasıl giriş yapılır Bu sorunun cevabını sizlere vermeye çalışalım.

1. Sektörü İyi Araştırın

AVM ler de stant açmak günümüzde pek çok insanın yapmak istediği bir iştir. Eğer sizde bir stant açacaksanız hangi sektöre yöneleceğinizi ne satacağınızı çok iyi belirlemelisiniz. Detaylı araştırmalar yapmalı, hangi stant pazarının daha iyi kâr getireceğini analiz etmelisiniz. Bu nokta önemli çünkü hangi pazar kısmından başlarsanız bu pazarın üzerinden devam edeceksiniz.

2. Ürününüzü Satabileceğiniz Müşteri Potansiyelini Araştırın

Stant açmak demek sadece o standı açıp beklemek değildir. Satacağınız ürün ile alakalı gerekli yerleri de önceden tahlil etmeniz gerekmektedir. AVM de stant açacağınız müşteri potansiyeli yüksek, merkezi ve ulaşımı kolay Lokasyonda olan bir AVM seçmeniz kâr oranınızı olumlu yönde etkileyen birinci faktörlerden biri olacaktır.      Alışveriş Merkezlerin de Stant Açmak iş Fikri

3. Taklitlerden Sakının Aynı İşi Yapmamaya Dikkat Edin

Bileceğiniz üzere yüzlerce AVM de binlerce stant bulunmakta Her sektörden, her pazardan ve her çeşitten stant görebiliyoruz. Açılacak stantlar kendine özgü farklılık yaratarak ilgi çekici görsele sahip kılması gereklidir. Bu yüzden bakacağınız AVM de sizin fikrinizle aynı derecede örtüşen bir başka standın olup olmadığına analiz etmek işin işleyişe büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

4. İş Planı Oluşturun

İş planı, önemli bir konudur. Stant açmak demek, yeni bir işletme kuracağınız anlamına gelir ve her işletmede olduğu gibi sizin de bir iş planınız muhakkak olmalı. Bu iş planınız kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli olarak üç ana maddeye ayrılmalı ki işinizi bu şekilde kontrollü bir şeklide büyüterek batmasını önleyebilesiniz. Ayrıca KOSGEB’in bu sektörle alakalı devlet destekli hibe ve geri ödemeli kredileri de bulunmaktadır. Bu hibe ve kredilere başvurmanız yararınıza olacaktır. KOSGEB’e başvururken muhakkak internet sitelerinde yer alan boş bir iş planı bularak doldurunuz. Yararınıza olacaktır.                Alışveriş Merkezlerin de Stant Açmak iş Fikri

5. Sektörünüzle Alakalı Bayii ve Tedarikçileri İyi Araştırın

Sonuç olarak bir işletme kurmak üzeresiniz ve bunun gider ve gelir hesabını da iyi yapmanız gerekmektedir. Stant kuracağınız iş ile alakalı bayilik ve buna bağlı tedarik zincirinin fiyatlarını da iyi araştırıp bütçenize uygun olanı bilmeniz gerekmektedir. Bunu bildiğiniz takdirde oluşacak sürpriz masrafların önüne geçerek bilinçli bir işletmeci olmanın verdiği tarifsiz mutluluğu ile işletmenizin büyütün. Standınızı Açmak İçin Gerekli Evraklarda Şunlardır;
•İşe Başlama Onay Belgesi, İşletme Açılış Belgesi(Vergi Dairesi)
•Vergi Kimlik Numarası(E-Devlet)
•Vergi Levhası(GİB)
•İmza Tescil Beyannamesi(Noter)
•Varsa Ticaret Sicil Kaydı(İTO)
•Bağlı Bulunacağınız Oda Kaydı Sureti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir