İnstagram’dan Satış Yapmak para Kazanmak

İş Fikirleri instagramdan para kazanmak

İnternetin hızla gelişmesi, süreklilik kazanması ve daha çok kişiye ulaşması ile beraber sosyal medya pazarı denilen bir sektör ortaya çıktı. Bu sektöre insanların tamamen internet üzerinden etkileşim kurduğu uygulamalar tekabül eder. Bununla birlikte çekilen her video, paylaşılan her gönderi, yüklenen her fotoğraf bir sosyal medya malzemesidir. Özellikle ilk kurulduğu günden günümüze kadar olan süreçte sosyal medya programı olan İnstagram büyük ilgi görmüş durumda ve bu ilgisini gün geçtikçe kat kat arttırmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcısı olan bu sektörde İnstagram’dan neden satış olmasın?

İnstagram üzerinden insanlar artık satış ve ticaret sektörüne yönelmeye başladılar. Sadece resim ve video ile sosyal medya alanına hitap eden bu ortamda insanlar ek gelir sağlamak için ya da işletmelerini daha fazla kişiye duyurabilmeleri için bu program üzerinden satış veya satış reklamları oluşturmaya başladılar. Bu sektörde kendinize güzel bir iş planı kurarak yer edinmeniz mümkün. Bu konuda dikkat edilmesi gereken hususları sizlere anlatmaya çalışacağız..

1.1. Sektör Araştırması

Bu işe yeni başlıyorsunuz ve böyle bir satış yapma tekniği aklınıza düştü. Bunu hayata geçirmeden önce İnstagram’da ki sektörün ne olduğunu öncelikle bir tanımak gerekir. Bu konuda gerekli araştırmaları yaparak hangi sektör daha fazla ilgi görmekte ve buna dayalı rekabet pazar oranı ne kadar bunları iyice bulup düşünmeniz gerekir. Önemli olan sektörlerden biri de giyimdir. Arz talep meselesi çok yüksektir fakat herkes bunu yapmaya çalıştığı için pazar durumu ya durgun ya da sinir bozucu derecede çok fazladır. Bunun gibi durumlara dikkat etmek lazım.

2. Güvenilir Olmak

Bu işi yaparken ünlü e-ticaret siteleri gibi olmayacağınız için bu konuda müşterilere bir güvenilirlik sunmanız gerekir. Son zamanlarda İnstagram da açılan işletme görünümlü dolandırıcıların insanlara attığı kazıklar yüzünden artık daha bir çekingen davranmak durumunda kalıyorlar. Bu konu da ki güvenilirliği gösteren alternatif yollar arayın.

3. Ürün Çeşitliliği

Satacağınız ürün ne kadar çeşitli olursa profiliniz o kadar dolu görünecek ve çeşitlilik sayesinde gereken ilgiyi göreceksiniz. Gireceğiniz sektörle alakalı değişik, orijinal ve hiç görülmemiş ve ilgi çekici ürünleri satmayı denemeniz size artı sağlayacaktır. İnstagramdan satış nasıl Yapılır Bu üç konuya dikkat ettikten sonra İnstagram’da ki işinizin ne kadar büyüdüğünü göreceksiniz. Bu sayede ek gelir olarak açtığınız bu iş daha kurumsal bir hale gelerek daha iyi yerlere taşıyabildiğinizi göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir