İnternetten Para Kazanmak


İnternetten Nasıl Satış Yapılır ? (n11-gittigidiyor.com,sanalpazar,hepsiburada)

İş Fikirleri Teknoloji çağına geldiğimiz şu zamanlarda insanlar istediği her şeye sunulan bu teknoloji ile ulaşmaya başladı. Teknolojinin getirdiği güzel yanlardan biri ise hiç şüphesiz ki internet diyebiliriz. İnternet, şu zamanlarda fuzuli olmaktan çıkmış, bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu yüzden artık ticaretin kalbi internette atıyor diyebiliriz.

Ticaret, yüzyıllardır süre gelen ve var oluşumuzdan itibaren ihtiyacımız olan bir gerekliliktir. Bu gereklilik internet gibi bir yere de geldiği zaman internette artık bir ihtiyaç olarak görülmeye başlanmıştır. Bu konu da geleceğin ticaret sektörünün internet üzerinden olacağını fark eden insanlar, işletmelerini internet düzeyine de taşımayı ihmal etmemişlerdir. İhmal etmeyen insanların sayısı da önemli bir seviyede gün geçtikçe artmaktadır.

Bu konu da artık pek çok seçenek bulunmaktadır. İşletmenizi N11, GittiGidiyor, HepsiBurada

gibi platformlarda açarak hem organik şirketiniz ya da işletmeniz dükkânında iş seyrine devam eder. Aynı zamanda internet üzerinden daha fazla kişiye ulaştığınız için bu platformlara koyduğunuz ürünlerin siparişini de alıp ticaretinizi yapabilirsiniz. İnternet sayesinde daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz. Ürününüzün ya da hizmetinizin ve aynı zamanda markanızın da reklamını daha kolay ve her gün aktif bir şekilde yedi gün yirmi dört saat boyunca yapabilirsiniz. Çünkü bugün ne kadar aktif olursanız işletmeniz için ekstra kâr anlamını taşımaktadır.

İnternetten satış yapmak için gerekli olan şartlar hiç te zor değildir. Elinizde bulunan yasal bir işletmeniz varsa, bunu gösterir nitelikte ki belgeleri bilgisayarınıza tarayın ve sonra bu bahsettiğimiz sitelere satıcı başvurusunda bulunun. Belgeleri taramanız önemlidir çünkü satıcı başvurusu yaparken vergi kimlik numaranızı yazdıktan sonra işletmenizin yasal olduğunu gösterir yetkinlikte ki belgeler sizin için çok önemli olacaktır

2. Gittigidiyorda nasıl satış yapılır ?

Çok basit bir üyelik alınarak sisteme giriş yapılır. sonra bir dükkan açıyorsun yani üye olduktan satış yapabilmek için bir dükkan açmalısınız.dükkanlaraylık yıllık olarak ücretlidir Dükkan ücretleri her yıl değişmekle birlikte aylık kira bedeli 50 tl den başlıyor satacağınız kalem sayısı fazla ise Örnek veriliyorum 100 kalem mal satacaksız bunun için farklı dükkan türleri faklı ücretlendirmeler var. gittigidiyor.com sattığınız her ürün üzerinden % 15 + % 18 kdv Komisyon Kesintisi yaptıktan sonra yani 50 Tl ye sattığınız bir ürünün 41,15 TL’yi tanımladığınız banka hesabına 1 hafta içinde yatırıyor.


N11.com Dan Satış Nasıl Yapılır ?

burda dükkan açmaya gerek yok üye olup direkt satış yapabilirsiniz komisyon oranları her ürün gurubu için farklı sabit bir oran yok %9 ile %20 + kdv arası komisyon aldıktan sonra 1 hafta içinde ödeme yapmakta yalnız n11 de vergi kaydı olmayan satış yapamaz satış için vergi levhası imza sirküsü vs gibi evraklar isteniyor.

Sanalpazar.com Üzerinden Nasıl Satış Yapılır ?

en kolay satış yeri tabi diğer sitelere göre en az satışın yapıldığı yer. pazar yerine üye olup direkt satış yapabiliyorsunuz satış sonrası % 15 + kdv komisyon kesildikten sonra 1 ay içinde ödemeniz yapılıyor

Hepsiburada.com Üzerinden Nasıl Satış Yapılır ?

n11 sartların burada geçerli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir