Tavuk Çiftliği İş fikri


Tavuk Çiftliği İşi Beyaz Et ve Yumurta İmalatı Toptan Satışı

İş Fikirleri Tavuk Çifliği Nasıl Açılır ?

Ülkemizde hayvancılık sektörü çok uzun yıllar ekonominin lokomotifi olsa da değişen gelişin çağla birlikte bu önemin kaybetmiştir.Hızla artan kentleşme neticesinde tarım ve hayvancılık ta büyük ölçüde azalma görülmektedir. Ülkemizin hayvansal ürün tedariki ve de ekonomik anlamda kalkınması için önemli bir sektördür. Günümüzde eski yetkinliği kaybetmekte olan bu sektörde artan nüfus ve bu nüfusun getirdiği beslenme ihtiyacı milli imkanlarla tam anlamayla mümkün olmaması sebebiyle dışardan ithal yoluyla temini hususunda genel bir eğilim artışı gözlenmektedir. tavuk çifliği işi

Bu sebeplerin toplamlarını ele aldığımızda yatırım için uygun bir zeminin olduğu Görülmektedir.

Bu konu da beyaz et sektörü, kırmızı et sektörüne göre her zaman bir adım daha önde ve daha az maliyetli olmuştur. Bu konu da girişimcilik yapmak isteyenlere beyaz et üretim sektörünü daha akılcı bir yatırım olarak değerlendirilmekte.

Beyaz et sektörü, maliyet açısından ucuz olup, üretim bazında daha hızlı girişkenlik göstermektedir. Bunun en büyük örneği tavuk çiftliği denebilir. Tavuk çiftliği, hayvancılıkta beyaz et ve yumurta üretimi açısından hızlı bir üretim sistemidir. İyi bir tedarik sektörü araştırmasıyla konu ile alakalı kısa zamanda önemli bir yol kat etmek mümkündür. Bunun için en başta tavuk alımı ile başlamak gerekmektedir. Bununla birlikte tavuklarınızın uygun ortamlarda ve kendini iyi hissedebileceği bir ayarlamanız da şart olacaktır.

Tavuklardan bahsettik. Tavuklar zaten işini ana temel noktası olacaklar. Bu yüzden önemli bir şekilde tavuk tedarikini iyi bir şekilde yapılması gerekmedir.. Alacak tavukların sağlıklı olmasına, etlerinin kaliteli olmasına ve çıkacak yumurtalarının da kaliteli olması gerekmektedir. Aksi takdirde sektör bazında uygun müşteriyi bulmanız zorlaşacak ve yaptığınız masraflar kazançlarınızı karşılayıp kâr durumuna geçirmeyecektir. Bu şekilde olumsuz bir deneyim yaşamanızı asla istemeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir