Stoksuz E-Ticaret Yapın Nasıl mı ?

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping  yani satış yap sattığından komisyon al iş modeli dünyada da oldukça yaygın bir ticaret modeli olarak kullanılan bu sistem ülkemizde de son dönemlerde cazip bir iş fırsatı haline gelmiştir.

Dropshipping  tanımlamak gerekirse  stoksuz çalışabileceğiniz belirli bir ürün grubu ve kesimi ilgi gruplarına ait ürünleri satıp bu ürünlerden komisyon veya diğer bir değişle kar payı kazanıldığı sistemdir.

 

Dropshipping Nedir Nasıl Yapılır?

 

bu yöntemi ülkemizde yapmanız için öncelikle  bir e-ticaret sitesi kurulması gerekmektedir.kurulum işlemini tamamladıktan sonra kar payı yani Stoksuz E-ticaret Dropshipping sistemi iş modeli dahilinde çalışan firmaların ürünlerini ekleyerek başlanmaktadır.ilgili firmaların binlerce hatta yüz binlerce ürünü olabilir bu tür ürünleri web sitenize eklemeniz mümkün değildir dolayısıyla tüm ürünleri tek bir seferde yüklemek için XML  bayiliği toplu ürün ekleme formatı sağlayan firmaların bayiliğini araştırması  ve anlaşılması en akılcıl davranış olacaktır.

yurt dışında nasıl yapılır diye sorarsınız  genellikle firmalar sağlam bir toptancı ile anlaşmakta bu toptancıların öncüsü olarak  Salehoo gelmektedir salehoo dünyanın dört bir yanındaki toptancıları aynı çatı altında toplayan Asya merkezli bir toptancı sitesi. genelde Bu model türü Amazonda kullananlarda görülmektedir.

stoksuz-e-ticaret-is-fikirleri
stoksuz-e-ticaret-is-fikirleri

Amazonda Stoksuz E-ticaret dropshipping yapmak mümkün olmakla beraber belirlenmiş olan bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.. Bu şartları yerine getirdiğiniz de rahatlıkla satış yapabilirsiniz. Amozon hangi belgeleri istediği konusunda birkaç örnek vermek gerekirse  yetki belgesi ve faturadır. Dolayısıyla toptancınızın ürününü yüklemeden önce yetki belgesi konusunda anlaşılması gerekliliği bulunduğundan bu sorunların aşılması size hızlı bir dönüş sağlayacaktır. Amazonda dropshipping yapanlar genelde salehoo yu tercih eder. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi yetki belgesi veren bir çok toptancının bulunması ayrıca sadece Stoksuz E-ticaret dropshipping yapanlara çalışan toptancılarında olmasıdır. Yıllık bir ücreti vardır. Karşılığını kolaylıkla alabileceğiniz bir platformdur.

Amozon dışında başka firmalarda bu işi yapabilirsiniz örneğin dünyanın önde gelen E-ticaret firmalar Ebay , Etsy , Rakuten , Ali express  ‘da Dropshipping  yapmaya uygun altyapıya sahiptir.

işin işleyiş sürecindeki en büyük sıkıntısı stok takibinin yapılmasındaki zorluk yani elinizde olmaya bitmiş bir ürünün sipariş verilmiş olması ,bu sebeple çok sıkı bir stok takibi yapılması zorunludur.

Bu tür olumsuz durumlar kötü bir imaj oluşturulması ve müşteri kaybına neden olmaktadır.

iş Fikirleri

Summary
Article Name
Stoksuz E-Ticaret Yapın Nasıl mı ?
Description
stoksuz e-ticaret yapmak xml bayiliği verenler web sitesi kurmak,iş fikirleri Dropshipping
Author
Publisher Name
mavimorfikirler